Jak oszczędnie i ekologicznie ocieplić poddasze?

16 listopada 2016

jak ocieplić poddaszeAby móc zapewnić sobie zimą we własnym domu odpowiedni poziom komfortu, należy zadbać przede wszystkim o właściwe ocieplenie poddasza. Taka izolacja skutecznie zatrzymuje w domu ciepło, co pozwala niesie ze sobą również spore oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.

Przy dobrej izolacji nawet w czasie dużych mrozów nie będziemy musieli zbyt intensywnie ogrzewać swojego domu, co pozwala oczywiście na znaczną oszczędność energii. W przypadku dodatnich temperatur można całkowicie zrezygnować z jakiegokolwiek ogrzewania w domu; jest to ponadto świetny sposób na dbanie o własne środowisko naturalne. Odpowiednia ochrona termoizolacyjna chroni także dom przed nadmiernym działaniem promieni UV, różnymi czynnikami pogodowymi czy nawet uszkodzeniami mechanicznymi. Aby wykonać rzeczywiście dobre docieplenie poddasza konieczne jest zadbanie o kilka kluczowych prac które mają wpływ na ogólne efekty.

Jeśli szukamy odpowiedniego dla siebie rozwiązania w tej kwestii to powinniśmy przede wszystkim zainteresować się technologiami które pozwolą nam na przygotowanie wytrzymałej, służącej nam przez całe lata izolacji. Lepiej sięgać tutaj po skuteczne technologie i wysokiej jakości materiały. W chwili obecnej za jedną z najlepszych propozycji w całej tej dziedzinie uważana jest izolacja wykonywana z pianki PUR. Pozwala ona na uzyskanie rzeczywiście zadowalających warunków w swoim domu zarówno w okresie zimowym, jak i letnim.

Izolacja taka prowadzi do ogromnego ograniczenia strat cieplnych konstrukcji danego budynku, co oczywiście pozwala na cieszenie się znacznie niższymi rachunkami za ogrzewanie. Sam sposób nakładania takiej piany sprawia, że można z powodzeniem stosować ją na dosłownie każdym rodzaju powierzchni – zawsze tak samo dobrze spełnia ona swoje zadania. Można tu bez problemów uzyskać równą, szczelną warstwę bez żadnych szpar czy spoin. Izolacja taka praktycznie całkowicie eliminuje również powstawanie mostków termicznych. Istnieje wiele różnych zalet pianki PUR. Do najważniejszych z nich zalicza się między innymi bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła, dzięki któremu możliwe jest zmniejszenie grubości takiej warstwy i pewne powiększenie kubatury danego pomieszczenia. W przypadku pianki nie występują także mostki termiczne, co jest bardzo ważne – dzięki temu pomieszczenie takie jest znacznie mniej narażone na wilgoć i wodę. Pianka jest również bardzo odporna na najróżniejsze szkodliwe dla niej czynniki oraz zwykłe uszkodzenia mechaniczne.