Docieplenie poddasza pianą poliuretanową

10 stycznia 2016

Docieplenie pianą PUR W momencie, gdy poddasze ocieplone będzie wełną mineralną a rachunki z roku na rok rosną to tak naprawdę znak, że będzie trzeba pomyśleć o zmianie izolacji.

Najlepszym rozwiązaniem jak się wydaje będzie skorzystanie z piany poliuretanowej, która tak naprawdę da możliwość stworzenia szybkiej i ekonomiczne izolacji. Najbardziej popularny sposób od wielu lat w naszym kraju to oczywiście wełna mineralna. Praktyka pokazuje jednak, że takie ocieplenie nie będzie trwała i niestety skuteczność nie będzie na zadowalającym poziomie. Minusem wełny jest nasiąkliwość i to, że z czasem jej izolacyjność będzie spadać. Zawilgocona nie ma już odpowiednich właściwości i nie spełnia dobrze swoich zadań. Możne stać się przyczyną zawilgocenia innych elementów konstrukcyjnych a to prowadzić może nawet do rozwoju grzybów czy pleśni. Dodatkowo wełna jest takim materiałem, który będzie szczególnie niewdzięczny, ponieważ wymaga odpowiednie zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych.

Może również przyciągać takie szkodniki jak gryzonie, które mogą prowadzić do zniszczenia poszycia dachowego. Dlatego, gdy są już pierwsze oznaki degradacji to warto jak najszybciej zmienić docieplenie.

Dlaczego piana poliuretanowa?

Piana PUR to taki materiał, który świetnie się sprawdza między innymi dlatego, że nie traci tak szybko swoich właściwości. Nakładanie jej jest bardzo proste i tym samym czas remontu będzie się skracał. Piana PUR nakładana może być spokojnie praktycznie na każdy materiał. Jej cechą ważną jest adhezyjność. Dlatego stosowana może być jako wypełnienie przestrzeni miedzy przegrodami. Wykorzystywane są piany komórkowo zamknięte i otwarte. W dużej mierze jest to produkt, który ma charakter paroszczelny i nie będzie przepuszczał powietrza. Dlatego właśnie tak dobrze sprawdza się jako izolacja do dużych powierzchni przemysłowych oraz do izolacji murów. Technika nakładania w postaci natrysku sprawia, że można ją umieścić bez problemów rzeczywiście w każdym budynku, a jej właściwości izolacyjne stawiają ją w gronie najlepszych dostępnych produktów na rynku.