Powłoki polimocznikowe – charakterystyka i właściwości

20 lipca 2018

polimocznikPOLIMOCZNIK P-2049 to natryskowa membrana stworzona na bazie czystego polimocznika, który w stu procentach zawiera części stałe. Jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego, a przy okazji w pełni wodoszczelny; stanowi skuteczną ochronę przed zniszczeniem pierwotnego materiału, zapobiega również powstawaniu korozji.

Wykazuje idealne przywieranie do miejsca swojej aplikacji. Wysycha całkowicie zaledwie po czterech sekundach, nie tworzy przy tym żadnych szczelin ani spoin. Na każdej powierzchni tworzy zwartą, idealnie przylegającą warstwę o właściwościach antypoślizgowych oraz antykorozyjnych; zapobiega również powstawaniu rdzy. Polimocznik posiada niespotykane wcześniej parametry techniczne, dzięki którym odznacza się naprawdę wyjątkową trwałością i odpornością.

powłoki ochronne myślenice

Jest odporny na kwasy i zasady, skutecznie zabezpiecza również materiał na który został nałożony przed działaniem substancji ropopochodnych. Nie jest także wrażliwy na działanie czynników atmosferycznych oraz bakterii. Jest to prosty sposób na skuteczne zabezpieczenia narożników czy spoin; ponadto bardzo łatwo można utrzymywać go w czystości. Wszystkie te cechy sprawiają, że polimocznik jest jedną ze zdecydowanie najciekawszych propozycji na całym rynku powłok natryskowych. Śmiało można powiedzieć, że technologia ta ustanowiła zupełnie nowe standardy w tej branży. Najważniejsze cechy polimocznika to między innymi: Tworzy on zwartą powłokę o grubości 2 mm, posiadającą niespotykaną wcześniej rozciągliwość oraz elastyczność.

powłoki polimocznikoweNie występują w niej żadne spoiny czy szczeliny. Powłoka jest gotowa do użytku w ciągu 24 godzin od aplikacji. Wysycha w ciągu zaledwie 4 sekund. Nadaje się do nakładania na nieregularną powierzchnię o nietypowej formie. Jest całkowicie odporny na działanie wody i wilgoci. Wykazuje świetną przyczepność w przypadku absolutnie każdej powierzchni. Jest na wiele szkodliwych czynników: rdza, korozja, działanie substancji chemicznych, czynniki atmosferyczne, kwasy, zasady, promienie UV. Posiada szeroki zakres temperatury roboczej: od 40 do 180 stopni. Można stosować go w pomieszczeniach mokrych. Nie zawiera rozpuszczalników ani innych substancji niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia. Nie wchodzi w reakcje z wodą pitną i etanolem. Wszystkie niesamowite zalety polimocznika sprawiają, że może on być stosowany w wielu różnych miejscach i zawsze sprawdzać się naprawdę doskonale. Znajduje on długą listę zastosowań w szeroko rozumianym przemyśle: stosuje się go między innymi do pokrywania blachy nierdzewnej i ocynkowanej czy w miejscach takich jak najróżniejsze targi, wystawy lub parki rozrywki.