Izolacja natryskowa do domu

19 maja 2015

izolacja natryskowa do domu Aby móc wykonać natrysk izolacji PUR trzeba posiadać odpowiedni zestaw materiału. W każdym przypadku są to dwa podstawowe składniki: poliol oraz izocyjanian. Do wykonawców są one zazwyczaj dostarczane w dwóch osobnych beczkach o wadze 200 kg.

Waga materiałów może jednak nieco się od siebie różnić, bowiem zależy ona od stosowanego akurat systemu materiału. Istnieją trzy podstawowe rodzaje systemów pianki PUR: system lekki (gęstość około 35 kg/m3), system średni (gęstość około 45kg/m3) oraz system ciężki (gęstość około 55kg/m3). Istnieje jednak wiele różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami systemów, zaś gęstość jest tylko jednym z nich. Odpowiednie rozwiązanie należy wybierać biorąc pod uwagę swoje wymagania oraz warunki w miejscu, w którym będziemy z tego korzystali.

Niezwykle istotnym parametrem jest na przykład odporność na ściskanie. Na pierwszy rzut oka wydaje się ona raczej niewiele istotna i często się ją zaniedbuje, choć w rzeczywistości jest ona wręcz kluczowa do wybrania odpowiedniego dla siebie systemu. Na początku procesu technologicznego wykonywania takiej izolacji osobno podgrzewa się oba składniki do wysokiej temperatury. Następnie są one transportowane do pistoletu natryskowego za pomocą specjalnych węży. Cała ta technologia jest bardzo czysta i szybka w wykonywaniu. Maksymalny czas jaki potrzebny jest na wykonanie takiej izolacji to około dwa dni. Po zakończeniu prac pomieszczenie nadaje się do użytkowania często już po 24 godzinach. Należy jedynie pamiętać o zapewnieniu w danym wnętrzu odpowiedniej wentylacji.