Materiały do izolacji polimocznikowych – rodzaje

14 kwietnia 2018

izolacje polimocznikowePolimocznik to system składający się z dwóch części składowych przeznaczony do wykonywania powłok ochronnych o wysokiej jakości. Pełni funkcję zarówno antykorozyjną jak i hydro-izolacyjną. Dzięki korzystaniu z tej technologii możliwe jest wykonanie jednolitej warstwy pozbawionej jakichkolwiek szpar i spoiw, która jest w pełni odporna na działanie wody oraz różnych substancji chemicznych; charakteryzuje się ponadto bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi.

Jest to materiał mogący świetnie sprawdzać się w warunkach przemysłowych – w miejscach tych jest on szczególnie narażony na intensywną eksploatację chemiczną jak i mechaniczną. Takie powłoki w większości przypadków są stosowane na powierzchnie betonowe, drewniane lub metalowe.

Mogą również służyć jako dodatkowe zabezpieczenie dla izolacji z pianki poliuretanowej. Polimoczniki mogą być stosowane w połączeniu ze specjalną warstwą ochronną która chroni je przed działaniem promieni UV. Innym materiałem jest hybryda polimocznikowa, również składająca się z dwóch składników. System taki może być do tworzenia wodoszczelnej powłoki o wysokiej jakości; pełni ona zarówno funkcję antykorozyjną jak i hydro-izolacyjną. Pod wieloma względami materiał ten podobny jest do czystych polimoczników. Również i on pozwala na wykonywanie jednolitej warstwy która wykazuje wysoką odporność na wodę oraz działanie wielu substancji chemicznych. Jest to jednak rozwiązanie znacznie tańsze niż czyste polimoczniki, z którego można korzystać w przypadku powierzchni które nie są poddawane tak silnej eksploatacji. Zwykle stosuje się je w różnych budynkach jako dodatkowe zabezpieczenie termoizolacji wykonanej z pianki poliuretanowej.